O mnie

 

Cześć!

 

Mam na imię Ola i od ponad 13 lat zajmuję się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii ze srebra.

Swoje pierwsze kroki w jubilerstwie stawiałam w rodzinnym warsztacie, gdzie pomagałam oprawiać kamienie. Później przerodziło się to w wielką pasję i sposób na życie. Po drodze ukończyłam studia na ASP w Łodzi na kierunku projektowania biżuterii.

Największą radością jest sam proces tworzenia i eksperymentowania. Materia daje nieograniczone możliwości formowania jej, a przeszkody które nam narzuca wiodą do nowych rozwiązań artystycznych. W swoich projektach stawiam na ręczne wykonanie choć czasem posiłkuję się metodą odlewu która ułatwia i przyspiesza pewne procesy. 

Biżuteria ręcznie wykonywana ma w sobie duszę, a wszelkiego rodzaju nierówności sprawiają, że przedmiot jest żywy. Doskonałość jest osiągniętym martwym punktem, dlatego nie poszukuję jej w mojej twórczości.

 


 

 

Moją wielką inspiracją jest oczywiście przyroda, formy roślinne jak i zwierzęce. Są nam tak bliskie, że nie może ich zabraknąć w biżuterii którą nosimy na co dzień. 

Kolejnym źródłem z którego czerpię garściami jest biżuteria starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu i innych. 

 


 

 

Piękno jest dla mnie wartością nadrzędną. W moich projektach zależy i na tym aby efekt końcowy był miły dla oka, spójny. Na to składają się odpowiednio dobrane proporcje, wyważenie kształtów i kolorów i poszukiwanie relacji między nimi wszystkimi. Wierzę, że dobrze zaprojektowana biżuteria ma w sobie harmonijną energię, która pozytywnie oddziałuje na osobę ją noszącą.

 


 

Tworzę wszystko z miłością i starannością i mam wielką nadzieję, że moja biżuteria będzie Wam długo służyć i przynosić radość za każdym razem kiedy ją założycie! ♥  

 


 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl